Image by Sven Wilhelm

 סיור יקבים וירטואלי

סיור יקבים וירטואלי
%D7%9C%D7%95%D7%92%D7%95%20%D7%A6%D7%A8%

אודות יקב צרעה

יינות יקב צרעה מופקים אך ורק מענבים אשר גודלו וטופחו בכרמי היקב. יינות אלה מבטאים נאמנה את הטרואר הייחודי לכל כרם, והם נקראים על שם מקור מוצאם: ‘הרי יהודה‘ אדום ולבן, המייצגים את אזור היין של הרי יהודה; ‘שורש‘ אדום ולבן, מענבים הגדלים בכרם שורש הנטוע על טרסות עתיקות בצמוד למושב שורש; ויין הדגל ‘מיסטי הילס‘ המופק מחלקה מובחרת בעלת טרואר יוצא דופן.

הרי יהודה הנישאים מהשפלה ומתרוממים לגבהים בזוית חדה, טומנים בחובם אזור גידול נדיר ומיוחד בעל במבנה הררי מבותר, מדרונות תלולים במפנים שונים וטרסות הבנויות לאורך קווי הגובה.

האקלים מתאפיין בחורף קר וצניחת טמפרטורות בלילות ואילו הקיץ המלווה בטללים כבדים.

סלעי הגיר ובליית הסלע עשירים במינרלים, תורמים לאופיים המיוחד, לאיזון נפלא וליכולת התיישנות מצוינת של היינות המופקים מהכרם..

Shoresh Vineyard 3.jpg
Tabernacle Logo transparent.png

אודות יקב טברנקל

כרמים משתרעים על פני הרים וואדיות. ענבים עסיסיים מבשילים לאור שמש ים תיכונית מלטפת. ברוכים הבאים לגליל – גן העדן בו נטוע יקב טאברנקל. מושב צוריאל השקט והשלו, בו שוכן היקב, נוסד בשנות החמישים של המאה הקודמת עת עולים יהודים נטעו עצים וכרמים לאורכה ולרוחבה של מולדתם כיום, מתוך כבוד והערכה לדורות הקודמים, אנחנו מציגים לראווה את האיכויות המובהקות של יינות הארץ. מלאכתנו נשענת על ידע וניסיון בני עשרות שנים ואנחנו גאים להציג את פירות מאמצינו המתמשכים. כרמי היקב נטועים באזור הגידול הצפוני ביותר במדינת ישראל, אזור הגליל. ובפרט, בתוך אזור הגליל, חלקות הכרמים שלנו נטועות בגליל העליון וברמת הגולן, בגובה 850-650 מטר מעל פני הים. הגפנים נהנות מטמפרטורות נמוכות באופן יחסי, פערים גדולים בין טמפרטורות יום ולילה, כמות משקעים גבוהה באופן יחסי, ואדמות עשירות בעלות כושר ניקוז גבוה. אזור הגליל הינו בית גידול עשיר ונוח לטיפוח ענבי איכות. הוא מציע מגוון תתי אזורים בעלי מאפיינים אקלימיים שונים וככזה מאפשר לנו לקלוט מגוון רחב של ענבי איכות ייחודיים ורבי אופי.                            "תהליכי הייצור שלנו משלבים שיטות מסורתיות בנות מאות שנים עם טכניקות מודרניות"

אומר איתי להט, יינן יועץ. אנחנו מיישמים בכרמים חקלאות מסורתית עם שיטות חדשניות, למיצוי מלוא הפוטנציאל של הגפנים. היקב המשפחתי שלנו מאפשר פיקוח צמוד לאורך תהליך הייצור כולו, החל מטיפוח הכרמים ועד לביקבוק היין. "חלק מהמאמץ הוא לטפח ולבצור את הכרמים באופן ובמועד שיאפשרו ייצור יינות אלגנטיים ומורכבים גם יחד". צוות הייננים של היקב נותן לענבים ולטבע לעשות את היין עד כמה שניתן. "הגישה שלנו היא כמו של הורים טובים" אומר איתי "אנחנו מדריכים את הענבים והיין ללא פינוקים מיותרים. ההתערבות המינימלית שלנו בתהליך הייצור מאפשרת ליינות להתפתח באופן ייחודי, רב אופי ונאמן לאזור גידולם."

אודות יקב מצודה

יקב מצודה הוקם לפני כעשור על ידי יאיר שטנרהרץ, דור שמיני של אהבת יין ירושלמית, שהפך את חלומו הגדול למציאות משגשגת בהרי יהודה. בשנת הבציר הראשונה 2011 יוצרו ביקב מצודה 3700 בקבוקים של קברנה סוביניון משובח. עשור אחרי. היקב, שכבר הפך למותג בינלאומי מוערך, מייצר בכל שנת בציר כ40,000 בקבוקים המחולקים ל-4 סדרות עיקריות: 'שריון' 'סטף' 'רזיאל' ו'הר איתן'.

IMG-20201028-WA0027.jpg

אודות יקב גלעד

יקב גלעד הינו יקב בוטיק השוכן בפינה קסומה במרחק 20 דקות נסיעה מירושלים.

היקב הוקם על-ידי חיים סקטון, שאביו החל בהכנת יין כתחביב כבר בשנת 1972, ומכין עד היום יין ייחודי האהוב על מכריו הרבים. מילדותו המוקדמת סייע לאביו בהכנת היין, ובכך הפך ליינן צעיר אך ותיק, שמאחוריו בצירים רבים. בשנת 2014, לאחר השתלמות במקצוע היין, הקים את יקב גלעד סמוך לביתו בישוב סנה שבבנימין.

ביקב מיוצרים כ12,000 בקבוקים בשנה,  הענבים נבחרים בקפידה מתוך היצע הכרמים של הרי הגליל, השומרון  ויהודה, במטרה להגיע לתוצאה מותאמת במיוחד לאקלים הים-תיכוני.

הביקור ביקב גלעד הנו חוויית יין עשירה, אינטימית וייחודית. היקב ממוקם בישוב קטן ושקט וטובל בנוף מדברי משגע. מולו, כמו במרחק נגיעה, נישאים בגאון הצוקים סנה ובוצץ שעל נחל מכמש, ולמלוא האופק נופם הרוגע של הרי הגלעד ובקעת הירדן. שמות היינות נוטלים אף הם את השראתם מהאזור, והם נקראים על שם היישובים הקדומים והנחלים שבו.

מלבד סיור ביקב וטעימת יינות, תוכלו לשלב בביקור גם ארוחת בשרים טעימה וכשרה למהדרין.

IMG_20200721_182058.jpg
לוגו PNG

אודות יקב אביתר

יקב כרם אביתר הוקם בשנת 2014 על ידי אוהבי אדמה ויין, היקב נמצא במרום הגליל במשק משפחתי, כרמיו נטועים במורדות הר אביתר שקרוי על שמו של רבי אביתר גאון. אחרון גאוני ארץ ישראל. היינות כולם מהכרם המשפחתי מה שמבטיח איכות מיוחדת. היקב מציע יינות משובחים בטרואר ארץ ישראל, מבחר היינות גדול כולל מגוון רחב של זנים כמו מרסלן, פטי וורדו, ק.פרנק, רוזה, לבן רוסאן, ועוד יינות מיוחדים כמו, כתום, פורט, אייס ויין.

unnamed.jpg

אודות יקב גבעות

“יין הוא שירה בבקבוק”, אמר פעם הסופר רוברט לואיס סטיבנסון. היצירה של יקב גבעות שורשיה בני אלפי שנים, וכולה שיר הלל לאדמה הטובה של אזור השומרון. יקב גבעות שוכן בגבעת הראל אשר בלב השומרון, על מצוקי נחל שילה, כ-800 מ’ מעל פני הים, באזור הררי בעל מסורת עתיקת יומין של גידול כרמים. השילוב המוצלח בין טרואר ייחודי, המאפשר גפנים איכותיות, לבין טכנולוגיה מתקדמת, מסייע ליקב לממש את חזונו לייצר יינות איכותיים בעלי אופי וטעם ייחודי. אך גם חומרי הגלם הטובים ביותר זקוקים לידע מקצועי מעמיק וליד אוהבת. יקב גבעות, בניהולו של אליאב מילר, הוא יקב בוטיק משפחתי אשר הוקם בשנת 2005 ע”י איש העסקים אמנון וייס והיינן הראשי, ד”ר שיבי דרורי, אגרונום וחוקר בתחום הגפן והיין באוניברסיטת אריאל. המחקר שהוביל ד”ר דרורי חשף כ-60 זני ענבי יין ארץ-ישראליים עתיקים, לשם ייצור יינות מקוריים מזנים הגדלים בישראל בכלל ובאזור השומרון בפרט זה אלפי שנים. היקב מייצר כ-75,000 בקבוקים בשנה בלבד, במטרה להעניק תשומת לב אישית מרבית לכל בקבוק, תוך הקפדה על סטנדרטים גבוהים של איכות בתהליכי הייצור. היינות עוברים תסיסה קרה ואיטית לשימור מיטבי של ניחוחות וטעמי הענבים וליצירת יינות אלגנטיים במיוחד. לא התפשרנו על דבר, כדי שתוכלו לחוש בכל לגימה ולגימה את השיר המופלא של הארץ וליהנות ממסורת של איכות ואהבה ליין.

image (1).png
לוגו PNG

אודות יקב דלתא

יקב דלתא ממוקם בלב הגליל העליון צמוד למושב דלתון, מוקף בכרמיו האיכותיים אל מול הרי הגולן והחרמון. את היקב הקימו שלושה חברי ילדות ממושב דלתון, חקלאים בנשמה ואוהבי יין. ההשראה של שלושת החברים. "נתינה והשקעה בכרם וביקב עושה את החיים שלנו! וממה שאנחנו מקבלים אנחנו יכולים להתפרנס". החזון שלנו-תוצאה של יצירה מושלמת המתאימה לכולם, המושפעת ומעוצבת ברובה ממה שהיינן והכורם מקבלים מהטבע. יינות האיכות של היקב מופקים מענבים אשר גדלו בכרמי היקב וטופחו ע"י צוות הכורמים הוותיק, המוכשר והמקצועי שלנו. יינות היקב מבטאים את הטרואר הייחודי של מרום גליל בגובה 950 מ' ומעלה ואת תהליך הייצור המוקפד בציוד מהמתקדמים בעולם.

%D7%9C%D7%95%D7%92%D7%95_edited.png

אודות יקב הרא"ה

יקב הרא"ה הינו יקב בוטיק קטן בכפר הרא"ה בעמק חפר, בעל תפיסת עולם ייחודית בתחום עשיית היין.
בעל היקב אהוד הקים את המקום בניסיון לייצר יין כפי שנהגו לייצרו בתקופת הגמרא.
את הענבים עבור היקב קונה אהוד מיקבים בדלתון, דישון ושילה.
השאיפה של בעל היקב היא להיות יקב קטן ואיכותי ולעשות בדיוק את מה שהוא אוהב.
בהתאם לכך היין במקום הוא בעל ייחודיות בתוך הנוף התעשייתי של עשיית יין בישראל.
המקום עצמו שבו מתרחש הפלא הוא כפר קסום בעמק חפר, כפר הרא"ה, בחצר ביתית מוקפת ביופי העדין של האזור.

image (8).png

אודות יקב הרצברג

יקב הרצברג הוא יקב משפחתי במושב סתריה. אנחנו מייצרים יין בשיטות מסורתיות, ללא שימוש במוצרים מן החי ובמהדורות מוגבלות. את הענבים אנחנו מגדלים בעצמנו בכרם הצמוד ליקב, בהתערבות מינימלית ובעזרת שיטות גידול טבעיות. את היין אנחנו מיישנים בחביות עץ אלון, כמיטב המסורת הצרפתית. 

היקב ממוקם במושב סתריה, על כביש 40 בין רחובות ורמלה ומנוהל על ידי מקס הרצברג, ביוטכנולוג ותיק, ובנו יואל.

על 10 הדונם שלנו נטעו גפני קברנה סובוניון, מרלו ומלבק. האדמה שלנו חולית בחלקה העליון ובעומק של כ-30 ס"מ היא הופכת לאדמת חמרה עשירה וכבדה שמאפשרת לשורשים אחיזה טובה בעומק, עם חלחול המים דרך השכבה החולית. הכרם פונה לצפון מזרח וצפון מערב ואנחנו ממעטים להשתמש בחומרי הדברה קונוונציונליים ומעדיפים שימוש בפרומונים וכיוב'.

מושב סתריה ממוקם בשפלת יהודה, על מדרון מתון, ומשם שמו של היין- קוטו דה סתריה ( מדרונות= coteaux). האזור היה בעבר הרחוק אזור פרדסים טבעי וניתן עדיין למצוא גפנים עתיקות הפזורות בשדות הסמוכים. אנחנו רואים בכרם שלו המשך ישיר למסורת ארוכת שנים של גידולי גפנים וייצור יין הקשורים למקום בו אנחנו נמצאים.

Domaine herzberg-1.jpg

אודות יקב לה פורה 

בשנת 1993 החל מנחם לבני החלוץ בנטיעת ענבי קברנה סוביניון באזור הר חברון והקים את כרמי שדה כלב על האדמות שהיו בבעלותו. ברונו דרמון הצטרף ליקב בשנת 2009 כיינן ראשי במטרה להוציא את היין הטוב ביותר מענבים אלו. עם יותר מ-20 שנות ניסיון ביינניות בינלאומית, היינות המשובחים שהוא יצר קיבלו מספר פרסים ומדליות בארץ ובעולם.

יין הדגל של היקב- “יער הלבנון” בציר 2016, יער לבנון 2016 הופק מהנוזל הראשוני (Free Run – ללא סחיטה) של ענבי קברנה סוביניון (100%), שגדלו בכרם “שדה כלב” השוכן ברום 900 מטר, בין ההר הגבוה ומדבר יהודה, ונבצרו בבציר ידני וסלקטיבי. היין התיישן בחביות עץ אלון צרפתיות ואמריקניות ולא עבר תהליכי סינון כלשהם. יין הדגל של היקב מיטיב לבטא את הפילוסופיה הייננית ואת הטרואר המופלא של כרם “שדה כלב”. צבעו בורדו כהה מאד וכמעט שחור. בעל ארומה שופעת של גרגירי יער שחורים אינטנסיביים ושוקולד מריר בלגי, לצד פלפל ירוק טרי, רוזמרין, סיגליות ופריחת לבנדר. כל לגימה מהיין תחשוף באיטיות עוד מהרבדים החבויים בו.

La forêt blanche winery-31.jpg

אודות יקב מורד

יקב מורד הינו יקב בוטיק המתמחה בייצור שכרים וליקרים. היקב ממוקם ביוקנעם למרגלות הר הכרמל.

ליקב מוניטין של מעל 20 שנה כאשר בעשור האחרון הפעילות התרחבה והוכנסו מכונות מודרניות לייעול

העבודה והגדלת כושר הייצור. בעבר יוצר היין בשיטות מסורתיות וביתיות וכיום ביקב נצמדים לאמצעים טכנולוגיים מתקדמים, שימוש במיכלי נירוסטה גדולים ומכונות מילוי ופיקוק אוטומטיות תוך שמירה והקפדה על איכות גבוהה של המוצרים. 

יין שאינו מענבים נקרא - שיכר 

ייצור היין: תהליך ייצור היין ביקב ביקב מורד מפירות, זהה בחלקו לתהליך ייצור יין מענבים. הפרי הסחוט עובר תהליך תסיסה עם שמרי יין שמייצרים את האלכוהול. לאחר מכן מועבר היין למיכלי נירוסטה שם הוא מתיישן למשך מספר חודשים, תלוי בפרי. לאחר תקופת היישון היין עובר סינון ואז מילוי לבקבוקים במכונת מילוי אוטומטית מתקדמת. כל השיכרים ביקב מכילים אלכונול ברמה של בין 13.5 ל 14 אחוז. 

ייצור הליקר: בשונה מייצור השיכרים,  הליקר אינו עובר תהליך תסיסה אלא ערבוב של מרכיבים והוספת אלכוהול נקי . הליקרים מכילים רמה גבוהה יותר של אלכוהול מאשר השיכרים. רמת האלכוהול בליקרים של יקב מורד הוא בין 18.5 ל 40 אחוז.    יקב מורד משווק בארץ, ארצות הברית, סין ואנגליה. 

image (17).png

אודות יקב נטופה

יקב נטופה הוקם בשנת 2006 מתוך תשוקה גדולה ליין, לאהבת הארץ, ליצירה ולעבודת האדמה. אנו מציעים יינות איכות אלגנטיים, המתאפיינים בגוף מעודן, ניחוחות וטעמים מורכבים. כרמי היקב, שוכנים למרגלות הר תבור בליבו של הגליל התחתון ובהם מגוון זני ענבים: סירה, מורבדרה, גרנאש, טמפרניו, טוריגה נסיונל, שאנין בלאן ורוסאן. טרואר ייחודי זה הינו סביבה אידיאלית עבור התפתחותם של זנים ים תיכוניים אלו ותורם רבות למיצוי איכויות ותכונות הפרי. אמונים על מלאכת המחשבת והיצירה הם היינן פייר מיודובניק שבאמתחתו שנים רבות של ייצור יין בצרפת ספרד ופורטוגל, ויצחק תור, אשר חי ונושם את הכרמים ואת ארץ ישראל מזה שנים רבות. שני חברים אלו ואחרים מחברים בידיהם את הרצון ליצור יין ישראלי מעולה תוך שילוב של עבודת כפיים בארץ ישראל. 

יקב נטופה רואה עצמו כמקום של אנשים שאוהבים. אוהבים יין, אוהבים אנשים, אוהבים לארח ואוהבים לחיות. אנו גאים במשפחה שלנו ונהנים לחלוק את ימינו (וגם את לילותינו) עם הקבוצה האדירה הזו. אם היינו מציגים את התמונות של כל השותפים לדרך ולעשייה שלנו, היינו נדרשים לדף שאורכו אין-סופי, ואנו אסירי תודה על כך. להלן טעימה...

image (23).png

אודות יקב חמרא

באחת הסמטאות שבירושלים מתחבאת חנות קטנה שכבר לפני 80 שנה ישב שם יהודי והחליט שבשביל לשתות יין איכותי לא צריך ללכת לקנות בחנות יין, אלא אפשר לייצר לבד. וכך ר' גרשון סטאריק שלפרנסתו עסק בבניית בתים לתפלין (בתים מאכער), והיה איש עם ידי זהב ואוטודידקט, רכש ענבים והכין שנה אחרי שנה יין לצריכה עצמית, עם השנים למד, שיפר והשתכלל בעשיית היין. זה בכלל לא היה קל לעשות בזמנם יין איכותי, הלא חומר משמר לא היה, בי-סולפיט מאן דכר שמיה, מֵכָלֵי נירוסטה מקוררים, לא ידעו אפילו שזה מועיל, וגם אם היו יודעים, לא היה היכן להשיג או לייצר כאלה דברים. הכל היה אצל ר' גרשון לימוד עצמי וניסיון של שנים, לעשות יין שייחשף כמה שפחות לחמצן, כך הוא ישמר יותר טוב. עם השנים השתפרו השיטות והשתמרו במשפחה, כשהנכדים נכנסו לנעליו ה'גדולות'  של הסבא, השתדרגו ושדרגו, ומה שנשאר היום זה הכוך הנחמד ששם היה הסבא מייצר את היין. והיינות נקראים על שם הסמטאות העתיקות שעוטפות את האזור.

image (26).png

אודות יקב אריאל ביהודה

"אריאל ביהודה" הוא אחד היקבים הגבוהים בארץ. "אנחנו נמצאים בבקעת ענות" מגלה המורה, הבקעה הגבוהה בארץ, והתנאים לגידול ענבי יין מושלמים. האדמה - טרה רוסה, המשקעים - 500 מילימטר גשם בשנה, הפרשי הטמפרטורות בין לילה ליום  4 עד 35 מעלות צלזיוס, והגובה  950 מטר. גם הערבים מבינים את זה: העמק כולו נטוע כרמים, קילומטרים לכל צד. אם תבואו בשעת זריחה של קיץ תוכלו לראות את ההרים מבצבצים מתוך ים נוצץ של עלי גפן מוריקים מטל. כל מטר מנוצל לגידול ענבים. מצד שני, מי שאוהב יין לא קם בזריחה. את הענבים בוצר עמיחי ומביא מיד לקומת הקרקע החצובה בסלע המקומי. בעולם יש חוקים והגדרות לכל הנוגע ליין. למשל estate winery, כלומר יקב אחוזה, צריך להיות לא רחוק מ-30 קילומטר מהכרם שלו. "אצלי זה 30 מטר" אומר עמיחי בחיוך. אחרי הבציר היין עובר להתססה במשך 10 - 20 יום, ומערבבים אותו שלוש או ארבע פעמים ביום. אחרי כן הוא עובר למכבש, לסינון, ונמזג לכלים נקיים. כאן המוצקים שוקעים והנוזל מועבר לחביות. אולי בגלל התהליך הזה, אולי בגלל שמחת החיים של עמיחי, זה היין הכי טוב שטעמנו באזור.  במסגרת תחרות בינלאומית ליקבי בוטיק ,זכו שני יקבים,מקרית ארבע חברון במדליות זהב וכסף. לתחרות נשלחו 448 דוגמאות של יינות וכהלים. 55%  מן הדוגמאות התקבלו מישראל והשאר מ- 29 מדינות שונות מרחבי העולם. בתחרות הוענקו  14 מדליות 'זהב כפול' ליינות, מתוכן 6 מדליות 'זהב כפול' ליינות ישראלים. מגוון יקבי בוטיק זכו בפרסים,יקבי הבוטיק של קרית ארבע חברון זכו במדליות זהב וכסף אך גולת הכותרת הייתה זכייתושל יקב "אריאל ביהודה", של עמיחי אריאל, שזכה בשתי מדליות זהב ואף בתואר יקב הבוטיק הקטן (עד 10000 בקבוקים בשנה) הטוב ביותר בישראל. בנוסף זכה "יקב ליבני" השוכן בשדה כלב שבפאתי קרית ארבע חברון ובעליו הוא מנחם ליבני, בשתי מדליות כסף. עמיחי אריאל, בעל היקב הזוכה "אריאל ביהודה", ציין כי החקלאות הטובה ביותר  בארץ  זה יייצור היין "זהו המקום האידאלי והתנאים המדעיים המתאימים לגידול ענבים. מה שיעקב בירך את בנו לא היה לחינם והמציאות אכן מראה תוצאות מצוינות, שזוהי ארץ היין".

Red Grape Vines

אודות יקב חירות

כך התחיל הכל…כבר בצעירותי גיליתי חיבור ליין בטעימת יינות והבחנה בטעמים מסדרות שונות, עולם היין היה מופלא בעייני, התחלתי לקנות יינות מיוחדים ויישנתי אותם במחסן הקטן מתחת בניין הורי, 15 שנים חלפו, נישאתי, מחסן היינות הקטן עבר שידרוג משמעותי ונרכש בעבורו חדר מיוחד שעבר הסבה למרתף יין עם בקרת טמפרטורה לשמירה מרבית של היין.
לפרנסתי עבדתי בתחום ההייטק, קודים ופיתוח מערכות היו שגרת החיים, השגרה הייתה נראית ברורה, כמנהל צוות פיתוח לניהול מערכתי של פרויקטים שאפתנים בחברה גדולה ומוכרת. הפרנסה הייתה טובה ב"ה, אך משהו הרגיש חסר, הלב לא הצליח לדבר בשפות הקוד השונות, ודרש עבודה עם משמעות עמוקה יותר. הסיפור יכול היה להסתיים פה, אבל אז, בוקר אחד קמתי והבנתי: התעסקות ביין גורמת לי משמעות פנימית, תחושת יצירה של הדבר האמיתי והנכון. לכבוד יום הולדתי קניתי לעצמי מתנה; סדרת קורסים בתחום עשיית יין, כימיה ומעבדה ביקב, וקורס נטיעה וגידול גפן יין. מתיאוריה למעשה.יצרתי קשר עם אספן יינות עתיקים, הגשתי הצעת מכירה לכל המרתף, והעסקה נסגרה במקום. בכסף רכשתי כלים וציוד מעבדה, שכרתי מקום קטן במושב שקט, חממה איכותית לפיתוח יין בוטיק. ביום הבציר, מוקדם בבוקר, כשרגלי מאובקות באדמת כרמים, בצרתי את אשכול הענבים הראשון שלי. הענבים היו מכוסים בטל של שחרית, ובליבי הרגשתי חרות, חרות של עשייה מהנשמה, של יצירת אומנות, זה בדיוק הרגע בו הכרזתי:
יקב חרות.